KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13442082
nr 1344 2082
Antoni TÃ pies
(1923-2012), Spanien
Färgetsning, Signerad, numrerad 82/99, bladets mått: 55x75 cm
Antoni Tà pies, katalansk bildkonstnär född i Barcelona 1923, död i Barcelona 2012.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 18:13:52
1.500 kr
2.200 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.600 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
Antoni TÃ pies
Läs mer om Antoni TÃ pies